Ogród · 5 sierpnia 2021

Jaki fotel na balkon wybrać?

Mając do dyspozycji mieszkanie z balkonem, warto pomyśleć o tym, aby jego również ciekawie zagospodarować. To miejsce wyjątkowe – pozwala odetchnąć świeżym powietrzem i zrelaksować się w blasku słońca, a jednocześnie nie wymaga dużych inwestycji ani nakładu pracy. Jak zaaranżować tę przestrzeń, by mieć dla siebie kawałek naprawdę wygodnego miejsca na zewnątrz?

Jak zaaranżować balkon – duży vs. mały

W przypadku dużego balkonu pomysłów na aranżację jest bardzo wiele. Można ustawić na nim stolik ogrodowy i dwa krzesła, a nawet wygodny leżak lub podwieszany fotel. Warto zostawić trochę wolnej przestrzeni na ewentualne rozwieszanie prania lub rozłożenie latem baseniku dmuchanego dla dziecka, czy ustawić dookoła doniczki z kwiatami, ziołami czy truskawkami. W przypadku maleńkiego, ciasnego balkonu, aranżacja może okazać się prawdziwym wyzwaniem, ale nie jest niemożliwa. W takiej sytuacji trzeba jednak pomyśleć o takich rozwiązaniach, które pozwolą na łatwe schowanie mebli w razie niepogody – co jest szczególnie ważne przy balkonach bez zadaszenia.

Jaki fotel na balkonie postawić?

W tym miejscu idealnie sprawdzą się niesamowicie wygodne fotele futony, które dopasowują się do kształtu ciała, kiedy wypoczywająca osoba dosłownie zapada się w nich. Taki fotel jest bardzo lekki i umożliwia naprawdę wygodny wypoczynek – jest idealny na nowoczesny balkon. Fotel wiszący, który zamontowany jest na specjalnym stelażu, to opcja dla osób, którym marzy się lekkie kołysanie w trakcie wypoczynku, ale nie mają zadaszenia lub jest ono zbyt niestabilne, by przymocować do niego fotel podwieszany. Można też pokusić się o wybór klasycznego fotela ogrodowego, wykonanego z technorattanu, który jest niezwykle wytrzymały na warunki atmosferyczne i piękny, a przy tym ponadczasowy. Warto zwrócić uwagę na to, by poduszki takiego fotela były wodoodporne, a wnętrze zawierało antybakteryjny wkład, a jeśli nie – wówczas i tak nie powinno być większego problemu z zabieraniem poduszek do mieszkania na wypadek niepogody.