Remonty · 21 maja 2021

Skuteczne metody dezynsekcji – klasyczna vs żelowa

Dezynsekcja, innymi słowy jedna z metod oczyszczania powierzchni w pokojach, aby usunąć insekty. Wyróżnić wolno parę metod np. fizyczna, chemiczna oraz biologiczna. Zastosowanie tutaj odnajdą preparaty, jakie pozwolą dokonać dezynsekcję. Usługi te dezynsekcja prusaków, likwidacja karaluchów, dezynsekcja pluskiew domowych, dezynsekcja mrówek, były i są używane dla wielu zleceniodawców – pomoc na zwalczanie pluskiew. Działania uskutecznione z dużą ostrożnością, krok po kroku, aby nie doprowadzić do komplikacji. Insekty to osobniki demolujące budowle, zwykle pojawiają się wiosną. Ciężko je wytępić z domu oraz korytarza. Zajmują miejsce w niezwykle trudno dostępnych miejscach i szczelinach, tam także się rozmnażają. Mowa ich niesie za sobą efektywne metody, które nie są najtańsze dezynsekcja. Przeważnie mrówki, gdy pojawią się wiosną, opanują wszystko, co napotkają na swojej drodze (prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne).

Prusak – ma nieinteresujący wygląd, ma 6 nóżek, 2 czułka, pokryty lekkim kolcem, cały ma bursztynową szatę. Potrafi poruszać się zwinnie, prędko, iż wolno go nie zanotować. On osiąga ledwo kilkanaście milimetrów, jednak występuje w dużych grupach.

Prusaka lepkie łapki umożliwiają mu poruszanie się po ścianie, suficie oraz nie może on z niego spaść. Ma tendencję, jak muszki owocówki, kiedy tylko poczuje żywność, nieschowane owoce, to automatycznie się pojawi. Karaluchy – trochę podobny do prusaka. Jakim sposobem inne insekty jest on do wykluczenia ze środowiska domowego. Jego konstrukcja zewnętrzna przedstawia się następująco, innymi słowy ma pancerz, długie odnóża, czułki oraz głowę, oczy, pancerz będzie w kolorze brązowym.

Poszukuje pożywienia, zgniłe owoce, śmietnik, jaki okazjonalnie się opróżnia, przyciągną go do domu. Pchły – w większości wypadków pojawiają się u zwierząt domowych, jak psy, koty. One są nadzwyczaj małe, w kolorze czerwonym. Mają one tendencję do skakania i gryzienia na osobniku, na którym zamieszkują. Potrafią rozmnażać się w bezzwłocznym tempie. Wyróżnić wolno kilka gatunków tych insektów, pomiędzy innymi: pchła ludzka, pchła piaskowa, pchła szczurza, pchła kocia oraz pchła psia. Wszystkie te gatunki pcheł nie mogą pojawiać się na zwierzęciu oraz należy je automatycznie usuwać, by nie przenosiły bakterii.