Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Budowa · 10 maja 2024

Mieszkanie od dewelopera – dlaczego należy dokładnie sprawdzić je przy odbiorze

Odbiór zestawu kluczy do swojego wyśnionego mieszkania czy domu dla wielu właścicieli jest dużym przeżyciem. Tak dużym, że podczas odbioru nie zwracają oni uwagi na wiele mniejszych i większych niedociągnięć, jakie z reguły będą miały miejsce. A to może się skończyć sytuacją, że jeśli okryte rzeczy zostaną zgłoszone do poprawienia nieco później, to deweloper na przykład może wszystko przeciągał, lub też po prostu się będzie migał od zrobienia naprawy.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie wszystkiego dokładnie zanim się podpisze protokół odbioru, co później pozwoli uniknąć licznych sporów i nieporozumień. Jest tylko jeden problem w całej tej sytuacji, to znaczy taki, że wiele osób nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, żeby wyłapać wszystkie takie rzeczy.

Z tego też powodu w tego typu sytuacjach bardzo dobre wyjście to odbiór domu od dewelopera poznań zrobiony przez jakiegoś fachowca, który po prostu będzie się znał na tym. Taka osoba powinna nie tylko mieć doświadczenie techniczne i budowlane, ale też wiedzieć, na które rzeczy zwrócić uwagę. Także jeżeli będzie chodziło o dokumenty, bo na przykład wszystkie nowo stawiane obiekty posiadać powinny świadectwo energetyczne poznań, i akurat tę kwestię trzeba dobrze sprawdzić. Czas takiej inspekcji z reguły nie powinien wynosić więcej niż dwie godziny, a po niej przygotowany zostanie dokładny raport. Zgodnie z przepisami po stronie dewelopera leżeć będzie wyjaśnienie tych usterek w terminie jednego miesiąca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY