Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dom · 4 grudnia 2023

Nowoczesne typy balustrad – jakie są możliwości w tym zakresie

Nowoczesne schody to nie jest już jedynie zwykły konstrukcyjny element domu. Stają się one obecnie istotną częścią aranżacji. Mogą idealnie pasować do reszty wnętrza, nie przestając spełniać swojej użytkowej roli. Typowe stopnie z betonu odchodzą w zapomnienie. Zamiast nich zaczęły się pojawiać ażurowe, lekkie konstrukcje, jakie mogą mieć dowolną wielkość i kształt. Ich dużym plusem jest znacznie większa możliwość aranżacji we wnętrzu domu. Lekkie aluminiowe stopnie i szklane balustrady powinny przepuszczać dużo większą ilość światła.

Nie zaciemniają korytarza i nie powinny przytłaczać masywną formą. Aby wykorzystać maksymalnie światło, warto zaprojektować schody, w jakich kolejne stopnie są ze sobą połączone lekką metalową konstrukcją a ich powierzchnia to cienka drewniana deska lub tafla szkła. Jeżeli to zbyt rewolucyjne rozwiązanie, wykonać można biegi schodowe w sposób tradycyjny a lekkość otrzymać poprzez nowoczesne balustrady ze szkła i stali.

W ofercie producentów balustrad znaleźć można wszelakie elementy, na przykład barierki, poręcze i łączniki, dzięki jakim uzyskuje się dowolny kształt. Przygotowane są one pod wypełnienia z drewna, szkła albo pozostać mogą ażurowe, co zapewni bardzo ciekawą dekorację wnętrza. Takie same rozwiązania warto zastosować na zewnątrz, urządzając balkon lub taras. Tym sposobem całość będzie spójna. Szukając w sieci ofert pod hasłem balustrady balkonowe ceny znaleźć można bardzo interesujące projekty takich lekkich konstrukcji, tak więc wybór odpowiedniej koncepcji dla całej serii balustrad nie powinien być trudny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY