Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dom · 15 grudnia 2023

O czym trzeba pamiętać wybierając naturalną choinkę

Dla wielu osób jednym z podstawowych zakupów przed świętami jest żywa choinka. W ostatnim czasie tego typu drzewka cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ posiadają one sporo istotnych zalet. W pierwszej kolejności zapewniają one zupełnie inną atmosferę w domu niż sztuczne choinki. Są gatunki, jakie przez kilka tygodni pięknie potrafią pachnieć aromatem żywicy, dzięki czemu poczuć się wtedy można jak w prawdziwym lesie. Oprócz tego każda naturalna choinka jest niepowtarzalna i wyjątkowa, co też stanowi duży plus w porównaniu do sztucznych. Kolejną istotną kwestią jest ekologia, na jaką obecnie zwraca się coraz więcej uwagi.

Świerki czy jodły są uprawiane w specjalnych hodowlach, gdzie przez kilka lat rosną, będąc domem dla dużej ilości zwierząt i owadów. Ponieważ są to plantacje sztuczne, to w żaden sposób nie jest niszczone środowisko naturalne, a zagospodarowuje się w ten sposób chociażby nieużytki, które ciężko by było wykorzystać w inny sposób. Dlatego też pierwszą rzeczą, jaką trzeba sprawdzić podczas zakupu choinki jest to, skąd pochodzi. Każdy ze sprzedawców posiadać powinien dokumenty poświadczające pochodzenie, jeżeli nie będzie ich chciał przedstawić, to jednak lepiej znaleźć inne miejsce.

Żywych choinek szukać można w różnych miejscach. Dużą popularnością przede wszystkim się cieszą różnego rodzaju markety, tam przeważnie znajdzie się jakieś stoisko z choinkami. Można też zaglądać na place targowe i bazary, oraz oczywiście wykorzystać internet. Jeśli w wyszukiwarce się wpisze hasło świerk cięty hurt śląskie, to się otrzyma adresy firm, w jakich można zamówić żywą choinkę, albo pojedynczą, albo trochę więcej. W związku z tym że obecnie w sprzedaży będzie parę różnych gatunków, to warto wiedzieć czym one się charakteryzują i wybrać najbardziej odpowiedni.

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były świerki pospolite, które są tanie, posiadają bardzo ładny aromat, ale także jeden duży minus. Mianowicie po krótkim okresie czasu dość mocno z nich wypadają igły, i trzeba je niestety regularnie sprzątać. Pozostałe gatunki świerków, czyli kłujący i srebrzysty, nie mają wypadających igieł, lecz one już się nie cieszą takim zainteresowaniem. Być może z tego powodu, że od paru lat najchętniej wybierane są kaukaskie jodły. Ten gatunek choinki u nas naturalnie nie występuje z uwagi na odmienne wymagania, ale da się go uprawiać na plantacjach. Jodły posiadają gęste, zielone gałęzie, i prezentują się bardzo ładnie nawet z niedużą liczbą ozdób.

Z reguły we wszystkich punktach sprzedaży będą dostępne drzewka w różnych wielkościach. Z tego też powodu warto się dobrze zastanowić, czego się będzie potrzebować, i wybrać taką, która najlepiej spasuje. Trzeba zwrócić przy tym uwagę na to, aby drzewko było niedawno ucięte i posiadało ładne, nie wysuszone gałęzie. W części punktów sprzedaży drzewka zaczynają się pojawiać już na początku grudnia, i w takich sytuacjach na święta już niekoniecznie będą one w dobrej kondycji. Podczas zakupu choinki należy ją przystosować odpowiednio do temperatur panujących w mieszkaniu. Bardzo ważne jest też jej trzymanie w pojemniku z wodą, co znacznie wydłuży świeżość.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY